Koncert třebíčských rodáků

Jeden z koncertů Třebíčského operního festivalu je již tradičně věnován místním umělcům (a nebo umělcům, kteří se v Třebíči narodili, i když v současné době žijí někde jinde).

V minulých letech zde vystoupili: Libuše Pančochová s manželem Radimem, Jana Jedličková, Marek Buš, Vít Coufal se svým triem, Kamil Ahmadie, ale také například Josef Špaček s bratrem a tatínkem a celá řada zpěváků v souborech Musica animata nebo Serafín.
Letos máme tu čest přivítat na festivalu klavíristku Kamilu Ozerovou a flétnistu Radka Vejmelku.
 

Radek Vejmelka (*1983)

je třebíčským rodákem. Na zobcovou flétnu se začal učit v 9 letech v pobočce ZUŠ Třebíč v Okříškách, pod laskavým vedením Bohumila Budína. Po absolvování dvou cyklů ZUŠ, pokračoval v dalším hudebním vzdělávání individuálně. Pravidelně navštěvoval kurzy interpretace staré hudby a hry na zobcovou flétnu pod vedením předních českých i zahraničních hráčů na zobcovou flétnu (Jan Kvapil, Julie Braná, Aleš Rypan, Kerstin de Witt, Jostein Gundersen). Ještě jako žák ZUŠ Třebíč realizoval několik samostatných koncertů, je vítězem celostátního kola soutěže ZUŠ a nositelem ceny za mimořádný hudební výkon. Profesně je učitelem matematiky, hudbě se však stále aktivně věnuje jednak samostatnými recitály, jednak jako člen flétnového souboru Flautae ululatae, jehož je uměleckým vedoucím a do jehož repertoáru přispívá nemalou měrou i autorskými a transkripčními počiny.

Kamile Ozerové

je 16 let, na klavír hraje od sedmi let, absolvovala ZUŠ Třebíč ve třídě Mgr. Ivany Smolové. Nyní je studentkou druhého ročníku na Janáčkově Konzervatoři v Brně pod pedagogickým vedením prof. Evy Horákové.

Úspěchy:
Již v osmi letech získala první místo na celostátní soutěži ZUŠ a cenu hejtmana Vysočiny. V roce 2010 na mezinárodní soutěži Amadeus v Brně získala třetí cenu a v roce 2011 získala již první cenu. V tomtéž roce získala na mezinárodní soutěži Prague Junior Note v Praze první cenu a ocenění nadace Bohuslava Martinů za provedení jeho skladby. V roce 2013 na mezinárodní soutěži Pro Bohemia získala první cenu a zvláštní diplom ředitelky soutěže za nejúspěšnějšího účastníka. Ve třetím ročníku Brněnské klavírní mezinárodní soutěže získala druhé místo zvláštní cenu poroty za provedení soudobé české skladby. Hrála na oslavě 400 let Bible králické. V roce 2014 se stala absolutní vítězkou celostátního kola soutěže ZUŠ a získala také zvláštní ocenění poroty za provedení celého programu, taktéž v Mikulově na mezinárodní soutěži Klávesa získala první cenu. Třikrát byla nominována na cenu Talent Vysočiny. Koncem roku 2015 se stala – již jako studentka konzervatoře – absolutní vítězkou 4. ročníku Brněnské klavírní soutěže. Absolvovala Mezinárodní mistrovské kurzy na JAMU. V únoru 2016 se konal první ročník české soutěže Beethovenovy Teplice, kde získala první cenu, stala se absolutním vítězem a získala zvláštní diplom za interpretaci skladby Ludwiga van Beethovena.

Program koncertu: 

 • L. van Beethoven: Sonata d moll op.31, č.2 - 1.věta Largo. Allegro 
 • Fryderyk Chopin: Balada č.3 As dur, op. 47
 • Leoš Janáček: Sonáta 1. X. 1905 - 1. Předtucha 
 • Anonym 14. st.  Trotto
 • Jacob van Eyck/ Jacob van Noort Malle symen
 • Jacob van Eyck Fantasia en echo
 • Georg Philipp Telemann Fantazie č. 3, Fantazie č. 12
 • Fumiharu Yoshimine Mudai
 • Hans-Jürgen Hufeisen Memory of Greensleeves
 • Claude Debussy Syrinx
 • Johann Sebastian Bach/ A. Bova/ R. Vejmelka Fantazie podle Toccaty a fugy d-moll
 • Daniel Gottlieb Steibelt/ R. Vejmelka Rondo turc